Kendó z Fudoshinkai dójó na MR ČFK 2014

V neděli 16.3.2014 se v Brně konalo Mistrovství České republiky v Kendó, na které se kvalifikuje 8 nejlepších kendoka ze série turnajů Národního poháru. Do této finálové 8 nejlepších kendoka roku 2013 se po dlouhé době dostal i zástupce našeho klubu Lukáš Laibrt, který se umístil na 3. místě.

mr142.jpg
Lukášovo vyjádření k 3. místu na MČR Kendó 2014: Toto 3. místo na MČR Kendó 2014 se pro mě stává největším úspěchem, kterého jsem zatím v turnajích Kendó dosáhl. Za tímto úspěchem se skrývá mnoho let dřiny a překonávání různých překážek.
mr14rodina.jpg
Pot a dřina je cesta k úspěchu, avšak nikdy bych ho nemohl dosáhnout bez podpory svých rodičů, kteří mě již od 6ti let doprovázeli na tréninky, semináře a turnaje. Moji rodiče obětovali mnoho pro to, abych se mohl věnovat tomu, co mě baví a naplňuje. Rád bych tento úspěch věnoval své rodině a svým učitelům, protože díky jejich spolupráci na mojí výchově a tréninku jsem tam, kde jsem a stal jsem se, jak doufám, mužem na kterého můžou být pyšní.
mr141.jpg
Velmi rád bych touto cestou poděkoval Lukášovi za jeho dlouholeté úsilí a snahu nejen o to, být dobrým kendistou, ale především člověkem, který se snaží porozumět tomu, co nám cvičení bojových umění přináší i v běžném životě. Věřím, že věškerá energie, kterou Lukáš dává do cvičení, se vrátí i v podobě dalších, stejně správných lidí, kteří přijdou s námi cvičit a možná i studovat bojová umění meče , ať jiz v podobě kendó, iaidó nebo i dalších, které se u nás v dójó vyučují.

Vojtěch ŠTREJN - vedoucí klubu Fudoshinkai